« Svibanj 2024 »

"The STEM FOR PLANET EARTH project/programme is funded by Iceland, Liechtenstein and Norway throught the EEA Grants and Norway Grants".

Working together for a green, competitive and inclusive Europe.

Projekt odabran za financiranje u okviru poziva "Jačanje STEM vještina u osnovnim školama i razvoj regionalnih znanstvenih centara za osnovnoškolski odgoj i obrazovanje u STEM području".

www.eeagrants.org             www.norwaygrants.org

TERENSKA NASTAVA U DUBROVNIK
Autor: Marijana Matković, 18. 3. 2023.

Jedna u nizu od aktivnosti STEM projekta pod nazivom „Stemovci u borbi za spas planeta Zemlje“ je i terenska nastava u Dubrovniku. Stoga su učitelji, koji su uključeni u projekt, zajedno s pedeset učenika naše škole u utorak, 14. ožujka 2023. godine, otputovali u najposjećivaniji grad na našoj obali, grad Dubrovnik. Posebno se mogu pohvaliti sudjelovanjem na 21. Mediteranskom sajmu zdrave prehrane, ljekovitog bilja i zelenog poduzetništva čiji je voditelj mr.sc. Vedran Kraljević. Ovaj sajam se organizira od 2004. godine s ciljem usmjeravanja na podizanje svijesti o zdravoj prehrani, ekološkim standardima, održivom razvoju, ravnoteži prirode gospodarstva i čovjeka, kroz izobrazbu putem predavanja, radionica, okruglih stolova, znanstvenih kongresnih skupova. Vrijedni Stemovci su predstavili svoj projekt koji podupire navedeni cilj Mediteranskog sajma, a sve u svrhu borbe za spas planeta Zemlje.

Povijest i kulturnu baštinu grada Dubrovnika učitelji i učenici upoznali su posjetom Prirodoslovnom muzeju, Etnografskom muzeju i Kneževom dvoru. Poseban dojam dubrovačke turističke atrakcije dobili su razgledavanjem Starog Grada Dubrovnika.

(piše: Marijana Matković, prof. mat. i inf.)

Slike pogledajte pod opširnije! enlightened

Field lessons in Dubrovnik

One of the activities of the STEM project called "STEM for planet Earth" is field teaching in Dubrovnik. Therefore, the teachers, who are involved in the project, along with fifty students of our school, traveled to the most visited city on our coast, the city of Dubrovnik, on Tuesday, March 14, 2023. I can especially boast of participating in the 21st Mediterranean Fair of healthy nutrition, medicinal plants, and green entrepreneurship, which is headed by M.Sc. Vedran Kraljević. This fair has been organized since 2004 to raise awareness about healthy nutrition, ecological standards, sustainable development, and the balance of the nature of the economy and man, through training through lectures, workshops, round tables, and scientific congress meetings. The hard-working people of Stemov presented their project that supports the aforementioned goal of the Mediterranean Fair, all to fight to save planet Earth.
Teachers and students learned about the history and cultural heritage of the city of Dubrovnik by visiting the Museum of Natural History, the Ethnographic Museum, and the Duke's Palace. They got a special impression of Dubrovnik's tourist attractions by visiting the Old Town of Dubrovnik.

(written by: Marijana Matković, prof. math. and inf.)

See the pictures below for more details! enlightened