« Svibanj 2024 »

"The STEM FOR PLANET EARTH project/programme is funded by Iceland, Liechtenstein and Norway throught the EEA Grants and Norway Grants".

Working together for a green, competitive and inclusive Europe.

Projekt odabran za financiranje u okviru poziva "Jačanje STEM vještina u osnovnim školama i razvoj regionalnih znanstvenih centara za osnovnoškolski odgoj i obrazovanje u STEM području".

www.eeagrants.org             www.norwaygrants.org

DRŽI BILJKU NA ŽIVOTU
Autor: Marijana Matković, 19. 2. 2023.

Vrijedni Stemovci prošlog su tjedna održali radionicu pod nazivom „Drži biljku na životu“. Učitelji i učenici prošli su edukaciju kako pomoću programskog koda utjecati na rast i život biljke. Voda je osnova života, kako čovjeka tako i biljaka, a često zaboravimo na njeno korištenje.

Učenici i učitelji najprije su zasadili biljke, a potom su isprogramirali uređaj kojim su mjerili vlažnost zemlje. Kada je vrijednost vlažnosti bila ispod zadanih parametara u programu, sam program bi uključio pumpu koja je zalila biljku i povisila vrijednost vlažnosti zemlje te je na taj način održan život biljke.

Slike možete pogledati pod opširnije! enlightened

KEEPS THE PLANT ALIVE

Last week, the hard-working people of Stemov held a workshop called "Keep the plant alive". Teachers and students were trained on how to influence the growth and life of a plant using programming code. Water is the basis of life, both for humans and plants, and we often forget to use it.

Students and teachers first planted plants, and then programmed a device to measure soil moisture. When the humidity value was below the set parameters in the program, the program itself would turn on the pump that watered the plant and raised the soil humidity value, thus maintaining the life of the plant.

You can see the pictures in more detail! enlightened