« Svibanj 2024 »

"The STEM FOR PLANET EARTH project/programme is funded by Iceland, Liechtenstein and Norway throught the EEA Grants and Norway Grants".

Working together for a green, competitive and inclusive Europe.

Projekt odabran za financiranje u okviru poziva "Jačanje STEM vještina u osnovnim školama i razvoj regionalnih znanstvenih centara za osnovnoškolski odgoj i obrazovanje u STEM području".

www.eeagrants.org             www.norwaygrants.org

STEMOVCI U BORBI ZA SPAS PLANETA ZEMLJE
Autor: Marijana Matković, 23. 9. 2022.

U petak, 22. srpnja 2022. godine u Zagrebu, ravnatelj OŠ “Vladimir Nazor” Đakovo Andrija Šušak i ministrica  regionalnog razvoja i fondova Europske unije Nataša Tramišak, potpisali su ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava  za projekt “STEMOVCI U BORBI ZA SPAS PLANETA ZEMLJE” koji se financira iz Financijskog mehanizma Europskog gospodarskog prostora za razdoblje od 2014. do 2021. godine u okviru poziva “ Jačanje STEM vještina u osnovnim školama i razvoj regionalnih znanstvenih centara za osnovnoškolski odgoj i obrazovanje u STEM području“.

Svečanom potpisivanju i uručivanju ugovora za projekt “Stemovci u borbi za spas planeta Zemlje” prisustvovao je kolega Igor Puharić, partneri u projektu Arnbjorn Olafsson (Keilir Academy, Island) i Mladen Plazibat (ORR “ Svi smo protiv”).

Za projekt “Stemovci u borbi za spas planeta Zemlje”, čiji je nositelj upravo naša škola, dobivena su bespovratna sredstva u maksimalnom iznosu prihvatljivih troškova od 2.815.474,18 HRK (373.876,13 EUR). Na projektu sudjeluju partneri: Otvorena računalna radionica “ Svi smo protiv” iz Zagreba i Keilir Academy iz Reykjanesbaer, Island.

Fotografije sa svečane dodjele potpisivanja ugovora možete pogledati pod opširnije.

Ravnatelj: Andrija Šušak, prof.

STEM for planet Earth

On Friday, July 22nd in Zagreb, the principal of Elementary school “Vladimir Nazor“ Đakovo, Andrija Šušak, and the minister of Regional Development and European Union funds, Nataša Tramišak, signed a contract on the allocation of grants for the project “STEM for planet Earth“ which is financed from the Financial Mechanism of the European Economic Area for the period from 2014 to 2021 as part of the call “Strengthening STEM skills in primary schools and the development of regional science centers for primary school education in the STEM field“.

The ceremonial signing and handing over of the contract was attended by the colleague Igor Puharić, project partners Arnbjorn Olafsson (Keilir Academy, Iceland) and Mladen Plazibat (ORR “Svi smo protiv“).

For the project “STEM for planet Earth“, of which our school is the holder, we received grants in the maximum amount of acceptable costs of HRK 2,815,474.18 (EUR 373,876.13). Partners participating in the project are Otvorena računalna radionics “Svi smo protiv“ from Zagreb and Keilir Academy from Reykjanesbaer, Iceland.

You can see the photos from the contract signing ceremony below.

Principal Andrija Šušak

Prevela: Snježana Krišto