GRADONAČELNIKA POSJETILI ZNATIŽELJNI OSNOVNOŠKOLCI
Autor: Jasna Mikić, 22. 4. 2016.

“Je li teško biti gradonačelnik?”,  “Što gradonačelnik radi?”,  “Volite li biti gradonačelnik?”

Ovo je samo dio pitanja koja su se postavljala u Maloj vijećnici Grada Đakova tijekom današnje posjete učenica i učenika 4-ih razreda OŠ Vladimir Nazor, te njihovih učiteljica Lovorke Menalo Vukadin, Vesne Seiter  i Ljiljane Tandara gradonačelniku Zoranu Vinkoviću.

Posjet Gradskoj upravi i gradonačelniku upriličen je u okviru izvođenja nastavnog programa, a đakovački gradonačelnik je strpljivo odgovarao na brojna mu upućena pitanja.

A da osnovnoškolci prate što se događa u njihovom gradu i da su svjesni kako i oni mogu doprinijeti njegovom boljitku osvjedočili smo se u više od pola sata koliko su učenice i učenici boravili u gradskoj vijećnici. Uz ostalo, uočili su da vlasnici kućnih ljubimaca nisu baš savjesni pri šetnjama sa psima te da ne poštuju znakove zabrane puštanja pasa na nedopuštenim mjestima.

Mladi umovi, zrela pitanja

Zanimalo ih je i kada će biti izgrađena nova Glazbena škola, može li Đakovo dobiti bolnicu, kada će biti obnovljena Mimoza, što treba napraviti da se postane gradonačelnikom, može li i u našem gradu biti napravljen zatvoreni bazen i sl. Naravno, neizostavna su bila pitanja o postavljanju dječjih igrališta u pojedinim dijelovima grada gdje ih još nema. Pozorno saslušavši sva pitanja gradonačelnik Vinković je obećao kako će se potruditi da se neke od želja i ostvare, a Grad će se i dalje u skladu sa svojim mogućnostima i nadležnostima truditi i stvarati što povoljnije okruženje za njihovo obrazovanje. Gradonačelnik nije krio svoje zadovoljstvo posjetom učenika koja su zbog svog znanja, radoznalosti i iskrenosti bili jako ugodno društvo, a pohvalio je i učiteljice jer djeci na praktičan način približavaju ovaj oblik nastave.

Nakon što su se počastili slatkišima učenici su gradonačelnika razveselili i prigodnim poklonima koje su sami izradili u okviru zimskih radionica Nazorove škole, a potom im se gradonačelnik zahvalio na posjeti poželjevši im puno uspjeha u njihovom odrastanju i školovanju, te uspješan završetak školske godine.