Terenska nastava učenika osmih razreda u Vukovaru
Autor: Snježana Krišto, 24. 10. 2023.

U ponedjeljak, 23. listopada 2023. učenici osmih razreda u pratnji razrednica, učitelja povijesti i ravnatelja posjetili su Vukovar u sklopu projekta „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“ koji je realiziran u suradnji s Memorijalnim centrom Domovinskog rata Vukovar. Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar predstavlja središnju točku svih aktivnosti, lokaliteta i organizacija povezanih sa sjećanjem na Domovinski rat i tragediju Vukovara.

Po dolasku, učenici su poslušali predavanje o Domovinskom ratu, zatim su u pratnji stručnog vodstva obilazili i razgledavali brojne memorijalne lokacije: Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata, Spomen dom Ovčara, Vukovarska bolnica 1991., Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti. Nakon ručka učenici su poslušali vrlo inspirativno predavanje na temu Vrijednosti mira. Zatim je uslijedio kviz znanja u kojem su se učenici naše škole natjecali s učenicima Osnovne škole Josipovac te su pokazali zavidno znanje i odnijeli pobjedu u kvizu. Nakon kviza uslijedio je obilazak Muzeja Vučedolske kulture, Gradskog muzeja Vukovar / Dvorac Eltz te Franjevačkog samostana i crkve sv. Filipa i Jakova gdje su pogledali dokumentarni film o opsadi i padu grada Vukovara. Pri samom kraju posjeta učenici su posjetili Vukovarski vodotoranj, simbol stradanja i otpora grada tijekom Domovinskog rata. Kako je sve izgledalo, možete pogledati u nastavku na fotografijama.

Piše: Snježana Krišto, prof.