Ispis statistike od 18. 4. 2011.

Prijepodne

1. sat       8:00   -   8:45

2. sat       8:50   -   9:35

3. sat       9:45  -  10:30

4 .sat     10:45  -  11:30

5. sat     11:35  -  12:20

6. sat     12:25  -  13:10

7./0. sat  13:10 - 13:55

Poslijepodne

1. sat     14:00  -  14:45

2. sat     14:50  -  15:35

3. sat     15:45  -  16:30

4. sat     16:45  -  17:30

5. sat     17:35  -  18:20

6. sat     18:25  -  19:10

ZA NAJMLAĐE

Posjetite...

ŽIVI ZA TRENUTAK
Autor: Jasna Mikić, 16. 10. 2015.

Jeste li ikad razmišljali o budućnosti? Jeste li se ikada zapitali što će biti u budućnosti? Bojite li se budućnosti, smrti ili svojih misli? Ja znam kako vam je, jer se to i meni događa! Nadam se da će bar netko ući, odnosno kliknuti na stranicu naše škole i pročitati ovo. Hvala svima koji uspiju pročitati do kraja!

Uvijek su mi govorili: „Živi za trenutak“. Nisam baš shvaćala što to znači sve dok nisam napunila 13 godina. Smatram da je to doista velik broj i cijelo desetljeće i još tri godine!

Što sam starija, sve se više bojim starenja, jer se jedva mogu zamisliti kao žena od 20 godina, a ne kao stara žena (možda i baka) od 50, 60 ili čak 70 i više. Ne želim biti odrasla, ne želim biti starija od 16 godina, želim, iako mislim da ništa nije zauvijek, zauvijek biti dijete!

Iako mi djeca mislimo da imamo puno briga, problema i obaveza, vjerujte mi, odrasli ih imaju puno više!

Mislim da sam svestrana osoba (bavim se fotografijom, a dobro mi ide gluma, pisanje i crtanje), ali svejedno se bojim hoću li moći pronaći posao koji mi se sviđa i koji volim raditi, od kojeg ću zarađivati te koji ću raditi do kraja života. Bojim se tog kraja, ne želim taj kraj, ali izgleda da se nama svima on mora dogoditi.

Znam da će većini zvučati glupo što se 13-godišnja djevojka uopće brine o tome, ali zaista, gdje mislite provesti ostatak svog života? Živeći u roditeljskoj kući, posuđujući novac koji ćete teško vratiti i ne znajući što ćete sa sobom? Ili radeći posao koji volite i od njega zarađivati?

Dakle, dobro su ljudi rekli: „Živi za trenutak, jer nikada nećeš biti mlađi no što jesi upravo u ovom trenutku!“, a toj se izreci može pridodati i onaj citat : „Nemojte čekati sretan trenutak, već učinite ovaj trenutak sretnim!“. I eto još jedne od bezbroj inspirirajućih poruka!

Žao mi je ako su me neki krivo shvatili, nisam mislila da morate odmah odrasti, već da trebate razmišljati o budućnosti, da trebate pronaći neki hobi ili sport kojim ćete se, kad odrastete, moći ozbiljno baviti.

Ako volite igrice na računalu ili mobitelu, i ako vam je to zanimljivo, nastavite! Ali nemojte zapostavljati svoje prave prijatelje od krvi i mesa, zbog onih likova iz igrice ili pratitelja na nekoj društvenoj mreži.

Nemojte misliti da vas osuđujem ako ste se pronašli u ovom ili nekom sličnom primjeru, naprotiv, ako to volite – nastavite, jer samo je nebo granica! No promislite kako ćete utjecati na vašu obitelj, prijatelje, ocjene u školi i na posljetku, vas same!

No dobro, skrenula sam s teme. Ljudi, budite ono što jeste! Živite za trenutak! Jer doista, nikada nećete biti mlađi nego sad!

Uživajte u mladosti, ali s vremena na vrijeme razmislite o budućnosti!

Iako želim postati profesionalna fotografkinja, možda postanem prodavačica, pilotkinja, frizerka ili tetka iz Njemačke (što bi mi se čak i svidjelo).

Zato se ne zamarajte prošlošću, živite za ovaj trenutak u sadašnjosti, ali razmišljajte o budućnosti jer ipak ćete u njoj provesti ostatak života! J

Ana Tadić, 7.a