Izlet u Đakovački Pisak
Autor: Jasna Mikić, 12. 6. 2017.

Učenici odgojno-obrazovnih skupina i posebnih odjela škole 9. lipnja 2017. posjetili su naselje Đakovački Pisak, koje se nalazi u bližoj okolici grada Đakova. Cilj izleta bilo je upoznati učenike s biljnim svijetom šume u užem zavičaju. Zadaci učenika na izletu bili su: boravak na svježem zraku, poučna šetnja prirodom, snalaženje u prirodi, prikupljanje biljaka za herbarij, razvijanje ekološke svijesti, te socijalizacija učenika.

Sudionici izleta, učenici, njihovi roditelji te učitelji, okupili su se pred školom u 8.00 sati te u skupinama pošli na izlet osobnim automobilima roditelja i učitelja. Po dolasku u Đakovački Pisak, smjestili smo se u dvorištu istoimene područne škole gdje su nas srdačno dočekale učiteljica Maja Pavić i njezine učenice. Doček je obilježen prigodnom recitacijom i plesnom točkom što je izmamilo osmijehe i glasan pljesak naših učenika. Poslije jutarnje razonode uslijedio je doručak na svježem zraku, a zatim i planirane aktivnosti. Iz dvorišta područne škole prošetali su do obližnje šume, gdje se dio roditelja, čija se djeca nisu u mogućnosti kretati po neravnom terenu šume, odlučio posjetiti crkvu sv. Ivana Krstitelja, te iskoristiti vrijeme za opuštanje. Ostatak izletnika uputio se u šetnju šumom s ciljem prikupljanja biljaka za herbarij. Nakon što su učenici sa svojim roditeljima prikupili impresivan broj raznolikog bilja, uslijedio je povratak u školsko dvorište te vrijeme za užinu. Osvježivši se voćem, učenici su preostalo vrijeme izleta proveli u slobodnoj igri, a roditelji i učitelji u ugodnom druženju. Nešto prije podneva izletnici su bili spremni za povratak prema školi. Prikupljene biljke spremljene su na sušenje i nestrpljivo iščekujemo njihovu jesensku izložbu. Zahvaljujemo se učiteljici Maji Pavić i njezinim učenicama na angažmanu i domaćinskoj atmosferi i radujemo se ponovnom susretu!

Više slika pogledajte u foto-galeriji ili kliknite OVDJE.