„Minute u životu čine razliku“ – nabavka AVD uređaja za školu
Autor: Jasna Mikić, 3. 1. 2017.

Poštovani roditelji, dragi učenici,

Početkom 2016. godine na inicijativu udruge „Veliko srce malom srcu“ osnovna škola „Vladimir Nazor“ uključila se u projekt „Minute u životu čine razliku“ – nabavka AVD uređaja za školu.

Potaknuti uspješnom akcijom kojom je osnovna škola J.J.Strossmayera,Trnava osigurala AVD uređaj, odlučili smo se pridružiti ovom, po našoj procjeni, važnom projektu.

AVD je maleni, prijenosni uređaj jednostavne primjene sa zadaćom isporuke električne struje osobama koji imaju srčani zastoj uslijed poremećaja ritma. Namijenjen je korištenju laicima. Važno je napomenuti kako se AVD aparatom može pomoći svakome tko se zatekne u školi ili u blizini škole.

Za nabavku uređaja potrebno je sakupiti 25 000,00 kuna. Škola tijekom godine uz pomoć udruge „Veliko srce malom srcu“ različitim humanitarnim akcijama prikuplja sredstva, a započelo se Uskrsnom priredbom koju su učenici razredne nastave pripremili sa svojim učiteljicama.

„Samo pozitiva“ se nastavlja te su akciju i ove godine podržali igrači NKDračice te RK Đakovo koji će 3. siječnja 2017. godine na Božićnom malonogometnom turniru odigrati revijalnu utakmicu humanitarnog karaktera. U prvom poluvremenu utakmice odigrat će se rukomet, a u drugom nogomet. Za vrijeme utakmice gledatelji će moći dati dobrovoljni prilog koji će sakupljati Vladimirovi volonteri. Program će obogatiti i mažoretkinje KUD-a Sklad koje će izvesti dvije točke.

Pozivamo sve koji žele pomoći, a pritom se dobro zabaviti, da 3. siječnja dođu u Sportsku dvoranu i podrže akciju.

Sredstva je moguće uplatiti i na IBAN škole

HR 1325000091102002567

S naznakom „Za kupnju AVD uređaja“