SRCE SE SMIJE KADA SE DRUGE DARUJE
Autor: Jasna Mikić, 23. 12. 2016.

Srijeda, 21. prosinca 2016., kao središnji dan ovoga predblagdanskog tjedna, za učenike odgojno-obrazovnih skupina mlađe 1, srednje 1 i srednje 2 počela je i završila vrlo uzbudljivo te nadasve emotivno.

UČENIKE SKUPINA POSJETIO 4. B I POČASTIO IH PRIGODNOM PRIREDBOM

Učenicima skupina najavili su se učenici 4. b razreda i njihova učiteljica Milica Sabo. Odlučili su ih darivati prigodnom priredbom povodom nadolazećih blagdana. Mladi glumci, recitatori, plesači i pjevači izveli su svoj dobro pripremljeni program u prostorijama odgojno-obrazovnih skupina naše škole ispred njihovih prijatelja s posebnim potrebama koji su ih pozorno pratili, a cijeli nastup nagradili su gromoglasnim pljeskom i širokim osmjesima.

Nakon priredbe učenici 4. b darivali su učenike skupina prigodnim darkom pažnje, a učenici skupina uzvratili su počastivši ih slasticama i druženjem uz pjesmu i smijeh.

UČENICI DRUGIH RAZREDA DARIVALI UČENIKE S TEŠKOĆAMA U RAZVOJU SVOJIM NASTUPIMA

Nakon posjeta 4. b razreda učenici mlađe 1, srednje 1 i srednje 2 skupine uputili su se u školsku knjižnicu kamo su ih pozvali učenici drugih razreda sa svojim učiteljicama Katicom Ivančić, Danijelom Ćališ i Biljanom Knežević, a pridružili su im se i njihovi prijatelji iz posebnih odjela škole. Drugašići su, također, odlučili razveseliti svoje prijatelje s teškoćama u razvoju tako što su im izveli božićnu priredbu i darivali ih poklončićima.

Učiteljica Katica Ivančić i njezin 2. a razred prikazali su glumački, plesni i pjevni talent kroz igrokaz Razgovor zvjezdica kroz koji su se prožimale i različite božićne pjesmice svima dobro poznate. Publika je pozorno pratila svaki stih, njihala se u ritmu glazbe, a nastup nagradila zasluženim pljeskom.

Učiteljica Danijela Ćališ svoje je učenike 2. b razreda izvela pred publiku u crvenim kapicama. Nasmijane djevojčice i dječaci recitacijama Ide zima, Ljepotica zima, Bliži se Božić, te igrokazima Pahuljice i Božić prenijeli su radost na razdraganu publiku. Dodatnim pljeskom nagrađen je njihov trud i nakon pjesme Zvončići koju su i učenici s teškoćama prepoznali i pjevušili.

Učiteljica Biljana Knežević svoje je male pastire iz 2. c razreda dobro uvježbala i odjenula u odgovarajuće kostima kako bi što zornije uprizorili igrokaz Pastiri i recital Sveta noć. Učenici su dramske sposobnosti potvrdili i pjevajući pjesme Oj, pastiri i U to vrijeme godišta, a dobili su i zasluženi gromoglasni pljesak.

Nakon besprijekorne priredbe učenici drugih razreda poklonili su učenicima s teškoćama još darova; prigodne slatke paketiće, iskrene velike osmijehe i radost u srcu, baš kako i treba u ovo predblagdansko vrijeme.