IZLET PETOG RAZREDA U ZAGREB
Autor: Jasna Mikić, 23. 6. 2015.

Dana,16.6.2015.godine, zajedno sa svojim razredom-5.c i razrednicom-Sanjom Vidović, krenuli smo prema Zagrebu. Već u 6:45h, svi smo bili iza Male crkve. Svi smo se tamo okupili  i zajedno s nekim učenicima iz OŠ Antuna Ćolnića  čekali autobus. Napokon je i autobus došao. Svi smo sjeli na svoja mjesta i autobus je krenuo. Sjedila sam s Valentinom. Nas smo se dvije cijelo vrijeme fotografirale i slušale pjesme. Bilo nam je baš super!

Onda smo stali na Inu. Pojeli smo po jedan sendvič, popili malo vode i već smo morali krenuti. Svi smo ušli u autobus i autobus je krenuo. (Tu su bili i neki učitelji, učenici, a i neki drugi ljudi iz Osijeka i Vukovara.) Napokon smo stigli u Zagreb. Svi smo bili uzbuđeni. Izašli smo iz autobusa i krenuli prema izložbi European Space Expo. Na toj smo izložbi naučili svašta o GPS-u, satelitima, planetima..  Meni, a i svima ostalima, izložba je bila vrlo poučna i zanimljiva. Na izlazu smo svi dobili majicu, časopis, kemijsku olovku i balon!

Nakon izložbe, krenuli smo tražiti neku slastičarnicu. Budući da nismo našli ni jednu slastičarnicu, bili smo "prisiljeni" ići u McDonald's. Tamo smo si kupili po jedan sladoled ili frape, kako je tko htio. Nakon toga smo malo  šetali  i došli do Predstavništva Europske komisije. Tamo smo imali predavanje o Europi. To je trajalo desetak minuta. Nakon toga, krenuli smo prema Saboru. U Saboru smo razgledavali svakakve prostorije, slike, biste.. Napokon, došlo je i vrijeme za ručak.  Ručak smo imali u Saboru. Za samo trideset kuna dobili smo: juhu, pržene krumpiriće, meso i kolač. Bilo je ukusno.

Naravno, što je lijepo, kratko traje. Tako je nama završio ručak  te smo krenuli prema Zvjezdarnici. Tamo smo imali predavanje o samoj Zvjezdarnici. Od toga kako i kada je sagrađena pa sve do toga kako je unaprjeđivana. Tada smo krenuli prema balkonu Zvjezdarnice. Kada smo se uspeli stepenicama i došli na taj balkon, jednostavno smo ostali bez riječi. Taj pogled na Zagreb, to je neprocjenjivo. Čini ti se kao da ti je cijeli Zagreb na dlanu, doslovno na dlanu. Nakon desetak minuta, morali smo se oprostiti od tog prekrasnog pogleda i Zvjezdarnice  naravno. Umorni i žalosni, jer se  moramo oprostiti od Zagreba, ušli smo u autobus. Vozili smo se dosta dugo i stigli u Đakovo.
  Bio mi je to jedan od najboljih izleta i hvala puno našoj razrednici Sanji na predivno provedenom danu!

Nora Hodak,5.c