EKSKURZIJA SEDMIH RAZREDA
Autor: Jasna Mikić, 23. 6. 2015.

Učenici 7.a, 7.b i 7.c razreda bili su na ekskurziji u Istri  u razdoblju od 16.6. 2015. do 20.6. 2015. Sudjelovalo je 47 učenika, tri razrednice i ravnatelj naše škole. Bili smo smješteni u hotelu Centinera u Banjolama, nedaleko od Pule.  Posjetili smo Roč, Hum, Pulu, NP Brijuni, Rovinj, Poreč, Opatiju i Trsat.

Vremenske prilike bile su promjenjive, ali svejedno naklonjene - kad smo dolazili dočekala nas je kiša koja je ubrzo prestala te smo mogli uz ugodnu temperaturu razgledati Roč i Hum, a kasnije, kad smo stigli u Banjole,  granulo je sunce za kupanje. Također se slično vrijeme nastavilo i idućih dana – za razgledavanje vjetar i ponešto niže temperature, a za kupanje bi se  pojavilo sunce.

Učenici su bili zainteresirani za sve edukativne sadržaje, te su isti u potpunosti realizirani, a također su se neumorno zabavljali u slobodno vrijeme. Osim druženjem sa svojim vršnjacima u sobi i na plaži, učenici su se oduševili ''diskom'' koji smo organizirali u hotelu, igranjem muhe u moru i bazenu te skakanjem po vodenom parku koji je bio na plaži.

Koliko je svijet mali, ili bolje rečeno Hrvatska, uvjerili smo se kad smo na povratku kući u svetištu Trsat sreli  bivšeg učenika naše škole koji se zaredio u Franjevce. Na svu sreću, imali smo oko dvadesetak minuta vremena s njim porazgovarati i čuti dojmove iz samostana.

Povratak kući je nastavljen također u smijehu i zabavi i ponekoj dječjoj nepodopštini, a putem nas je pratilo jako puno sreće jer smo vidjeli – čak četiri duge. Kako smo se proveli možete vidjeti u našoj foto galeriji.