IZLET U SLAVONSKOME BRODU
Autor: Jasna Mikić, 8. 6. 2015.

Drugi razredi Osnovne škole „Vladimir Nazor“ Đakovo i područne škole Pisak bili su 2. lipnja na izletu u Slavonskome Brodu. Krenuli smo u 8 sati ispred DVD-a u Đakovu.

Prva stanica bio nam je Brodski Varoš. Umirovljeni domar osnovne škole u Brodskom Varošu, gospodin Stjepan Vokić , nas je vrlo ugodno ugostio u vrtu škole, tik do gnijezda najpoznatijeg para roda, Klepetana i Malene i ispričao pokoju priču o ovoj dugogodišnjoj ljubavi.  Dok je Malena nesmetano šetala pokraj nas, Klepetan je čuvao male rode u gnijezdu. Vidjeli smo i na koji način roda Malena prilazi svome gnijezdu koji je s puno ljubavi napravio gospodin Vokić.

Po dolasku u Slavonski Brod došli smo do trga Ivane Brlić – Mažuranić. Vidjeli smo i raskošnu kuću u kojoj je književnica živjela. Nastavili smo uz Savu do baroknog franjevačkog samostana.  Vodič nam je ispričao o povijesti samostana, bili smo u vrtu samostana i u njegovoj unutrašnjosti te u sobi Dragutina Tadijanovića. Prošetali smo do najveće 3D slike na svijetu koju, nažalost, nismo mogli vidjeti zbog posljedica izlijevanja Save. Nastavili smo do brodske Tvrđave.  Vodič nas je uputio čemu je Tvrđava u povijesti služila te smo bili u prvom Muzeju tambure na svijetu.  U Tvrđavi smo se malo poigrali na velikom dječjem igralištu, odmorili i nastavili na ručak.

Nakon ručka otišli smo u ZOO Ruščica. Tamo nam je bilo jako zanimljivo zbog raznolikosti životinjskih vrsta i zbog vrlo ugodnog prijema domaćina. Potom smo otišli u tvornicu kolača Slatkica. Domaćini su bili vrlo ljubazni te smo vidjeli proces proizvodnje, mogli smo kušati kolače te smo popili sok. Po povratku smo na autocesti, na stajalištu, pojeli sladoled i došli u Đakovo oko 17 sati.

Proveli smo jedan ugodan i zanimljiv dan, naučili puno novoga i što je najvažnije, stekli nova prijateljstva!

Kako je sve izgledalo, možete pogledati na fotografijama u foto-galeriji..

Maja Pavić