IZLET UČENIKA ČETVRTIH RAZREDA U ZAGREB
Autor: Jasna Mikić, 18. 5. 2015.

Dana 13. 05. 2015. godine učenici 4. razreda matične škole i 3. i 4. razreda PŠ  Pisak sa svojim razrednim učiteljicama i defektologinjom posjetili su Zagreb. Ovaj jednodnevni izlet planiran je i proveden temeljem Godišnjeg plana rada. Izvršene su temeljne pripreme u kojima su određeni ciljevi, odnosno svrha putovanja. Realizirane su teme, odnosno nastavne jedinice iz pojedinih nastavnih predmeta, a iste su navedene u Nastavnom planu i programu naše škole.  Izlet je upriličen turističkim autobusom agencije Aida Putovanja d.o.o. Đakovo.

Nakon razgledavanja Zračne luke Zagreb uz stručno vodstvo zadržali smo se u centru grada: Crkva sv. Stjepana, Dolac, Kamenita vrata, Krvavi most, Kaptol, Crkva sv. Marka, Sabor, Banski dvori, kula Lotrščak, Trg bana Josipa Jelačića ….. Nakon ručka u restoranu „Kaptolska klet“ posjetili smo Tehnički muzej i Planetarij.  Uslijedio je odlazak u park Maksimir. U  slobodnom vremenu učenici su u šetnji parkom  kupovali suvenire uz  osvježenje sladoledom.

Cjelodnevni izlet koji je počeo u 6,30 i završio s povratkom u 22,15 sati ostavio je  lijepe utiske bogatog programa, kojemu je pridonio i  dobrim poznavanjem Zagreba turistički vodič Stjepan Tečer iz Đakova.

Naši učenici upoznali su glavni grad Zagreb kao centar  političkih, kulturnih, športskih, društvenih i upravnih zbivanja. Upoznali su Zagreb kao grad povijesne baštine sa brojnim spomenicima i ustanovama naše domovine.

Sigurno su učenici razgledavanjem i upoznavanjem grada Zagreba stekli spoznaju ne samo o Zagrebu nego i o našoj domovini.  Kroz spoznaje o našem glavnom gradu učenici će  daljnjom realizacijom tema Nastavnog plana i programa razvijati ljubav i privrženost jedinoj nam domovini Hrvatskoj.

Biljana Knežević, učiteljica

Kako je bilo na izletu možete pogledati u foto-galeriji ili ovdje.