Manifestacija Danas mali, sutra veliki majstor, Osječko-baranjske županije održana je 24. travnja 2015. u OŠ J.A.Ćolnića u Đakovu.
Autor: Jasna Mikić, 27. 4. 2015.

Manifestaciju Danas mali, sutra veliki majstor organizirala je DPTK Slavonija pod pokroviteljstvom Grada Đakova, Osječko-baranjske županije i ZTK Osječko-baranjske županije. Škola domaćin ove godine nam je bila OŠ J.A.Ćolnića Đakovo. Manifestaciju je otvorio dogradonačelnik grada Đakova Mirko Ćurić,prof., a nazočnim  gostima su se obratili i  ravnatelj OŠ J.A.Ćolnića Zvonko Belvanović, prof. i predsjednik DPTK-Slavonija, Ivan Jukić, prof. U natjecanju je sudjelovala 41 ekipa (82 učenika) iz 14 osnovnih škola s područja Osječko - baranjske županije, tri gostujuće ekipe iz škola Virovitičko podravske i Brodsko posavske županije, dva Centra tehničke kulture iz Valpova i Osijeka i dvije škole koje rade s djecom s teškoćama, Centar Ivan Štark iz Osijeka i OŠ „Vladimir Nazor“ iz Đakova.

Učenici su četiri sata izrađivali tehničku tvorevinu (kredenac) prema nacrtu profesora Ivana Jukića, a u spomen na zlatna vremena drvne industrije u Đakovštini tj. Bivšoj đakovačkoj tvornici namještaja Geli. Natjecanje je provedeno u skladu s Pravilima provođenja manifestacije Danas mali, sutra veliki majstor za 2014./2015., a pobijedila je ekipa  OŠ „Vladimir Nazor“ Đakovo koju su predstavljali Luka Vidović 8.b razred i Valentina Lovrić 5.c razred  pod vodstvom mentorice Sanje Vidović. Našu školu su predstavljali i učenici 7. c razreda Ivan Škorić i Sara Hes (11.mjesto), učenici 5. c razreda Mislav Miholjek  i Danijela Grejza 5.b (9.mjesto) i učenici posebnih odjela Luka Ferić 7.r i Blaženka Vidrač 6.r (6.mjesto). U vrijeme pauza organizirano je predstavljanje triju udruga koje se bave tehnikom. Radio klub Đakovo je prezentirao „lov na lisicu“; Aero klub Osijek demonstrirao je let letjelica na daljinsko upravljanje tj. aviona i dronova. Najveću pozornost izazvalo je predstavljanje 3D pisača kojeg je demonstrirala udruga Hacklab koja djeluje u CTK Osijek kao članica ZTK Osijek.

Čestitam svim učenicima koji su sudjelovali u ovom natjecanju.

Mentorica: Sanja Vidović

Fotografije možete pogledati u foto-galeriji ili OVDJE.