Izvješće s jednodnevnog izleta u Zagreb
Autor: Jasna Mikić, 15. 5. 2018.

10.5.2018. godine učenici trećih razreda naše matične i područnih škola zaputili su se na jednodnevni izlet u Zagreb. Učenici su uzbuđeno pratili put te nestrpljivo iščekivali dolazak u naš glavni grad.

Najprije smo posjetili Novu TV. Tamo nas je dočakala naša Đakovčanka Marija Miholjek, voditeljica na istoimenoj televiziji. Sve o radu na televiziji, u studiju i redakciji zanimljivo nam je tumačio Antonio Blašković, producent informativnog programa Nove TV.

Sljedeći cilj bio je Tehnički muzej Nikola Tesla gdje su nas voditelji proveli kroz rudnik, vatrogasni dio, prometni dio te planetarij. Uslijedila je šetnja ulicama glavnoga grada do restorana Medvedgrad u najdužoj ulici u Zagrebu, Ilici. Tamo smo imali pauzu za fini i ukusni ručak te slatki desert. Nakon pauze i još jednog slatkog deserta, sladoleda u najpoznatijoj zagrebačkoj slastičarnici Vincek, slijedio je nastavak našeg obilaska grada Zagreba. Uspinjačom smo se popeli do Gornjeg grada, „bacili“ pogled na cijeli Zagreb, kulu Lotršćak i Grički top. Prošetali smo Markovim trgom te starim i uskim ulicama Zagreba nastavili šetnju kroz Kamenita vrata, Krvavi most, Dolac pa sve do Katedrale, gdje smo kupili suvenire kako bi se sjećali našeg zajedničkog posjeta glavnom gradu  Zagrebu.

Veseli, zadovoljni, ali i umorni sretno smo se vratili u naš mali grad sa željom da ponovimo ovakvo ili slično putovanje.

Učiteljice: Ana Grbeša i Natalija Viduka Rajzl

Više fotografija pogledajte OVDJE ili u foto-galeriji.