ŽUPANIJSKA SMOTRA LiDraNo 2018.
Autor: Jasna Mikić, 2. 3. 2018.

Županijska smotra literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva – LiDraNo, okupila je 15. veljače 2018. u Osnovnoj školi “Tin Ujević” u Osijeku najkreativnije osnovnoškolce iz Osječko-baranjske županije.

Sveukupno 140 učenika iz 29 škola, prethodno odabranih nakon školske, a zatim općinske smotre, predstavilo je svoje stvaralaštvo u šest izraza: literarni, samostalni novinarski, radijske emisije, školski listovi, pojedinačni dramski i skupni dramski izraz.

Našu školu predstavljalo je dvoje učenika – učenik 5.b razreda, Jan Juroš, s pojedinačnim dramskim izrazom ''Izslovana miješa'' i učenica 8.c razreda, Nora Hodak, s literarnim izrazom ''Slijepa ljubav''. U kategoriji pojedinačnih dramskih izraza u kojoj je bio Jan, od ukupno 18 izraza za prolaz na Državnu smotru LiDraNo, odabrano je samo tri izraza među kojima i Janov monolog ''Izslovana miješa''. Pak, u kategoriji literarnih izraza bilo je 32 rada, a odabrano je samo 10 radova koji su se svidjeli članovima povjerenstva, no nažalost među njima nije Norina priča ''Slijepa ljubav''.

Čestitke Janu na prolazu, a i svu sreću mu želimo u daljnjem krugu natjecanja. Nori poručujemo da nastavi pisati i ići stopama kao i do sada te da ne odustaje jer, kad želiš postići u život nešto veliko, posebice nakon neuspjeha, nikad ne smiješ prestati i uvijek trebaš ustrajati u svom naumu. Velika je nagrada sam dolazak na Županijsku smotru LiDraNa, na tome im oboma čestitamo.