PŠ IVANOVCI POSJETILI ERSTE BANKU I GRADSKU KNJIŽNICU
Autor: Jasna Mikić, 6. 11. 2017.

Uoči Svjetskog dana štednje učenici i učiteljice PŠ Ivanovci posjetili su Erste banku u Đakovu. Direktorica poslovnice te nekoliko zaposlenika pripremili su jako lijep doček. Ljubazan razgovor i osmijeh na licu ulijevao je djeci povjerenje te su se odmah opustili i postavljali pitanja koja ih zanimaju u vezi štednje u banci. Vrhunac ovog posjeta priuštila im je maskota Mede Štede koji je cijelo vrijeme djecu zabavljao. Pri odlasku je svako dijete dobilo prigodan poklončić.

Povodom obilježavanja Mjeseca knjige naša sljedeća postaja je bila Gradska knjižnica i čitaonica. Zajedno s ljubaznim knjižničarkama djeca su obišla knjižnicu i izložbu Snaga iznad oblaka, Luke Davidovića, studenta Akademije primijenjenih umjetnosti u Rijeci. Putem multimedijalne radionice, a uz pomoć slikovnice Vuk koji je htio obići svijet učenici su „obišli čitav svijet“. Uz svaku državu, odnosno kontinent koji je vuk obišao mogli su zaplesati. Učenicima je ovo bilo zaista posebno te su uživali plešući uz glazbu različitih ritmova i na različitim jezicima, pa su otišli s pohvalom da su bili (dosad) najrasplesanija skupina.